maranathamedia-poland.com
Wydane STY 25, 2024
44
Pliki do pobrania 70

KRZYK SODOMY I GOMORY

Zniszczenie Sodomy i Gomory jest jedną z kluczowych historii biblijnych używanych przez ludzi, aby pokazać, jak Bóg niszczy tych, którzy uporczywie odmawiają poddania się Jemu. Ogień, który pochodzi z Nieba jest rozumiany jako pochodzący od samego Boga, wylewającego furię ognia, aby zakończyć życie tych nędznych grzeszników, którzy byli dla siebie ciężarem i nikczemnie wpływali na świat.

Ale jakie jest znaczenie słów Objawienia w odniesieniu do Sodomy?

Ap 11:8 A ich zwłoki będą leżeć na ulicy wielkiego miasta, które duchowo nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też nasz Pan został ukrzyżowany.

W jakim sensie Chrystus został ukrzyżowany w Sodomie? Czy to nie bezbożni mieszkańcy Sodomy zostali zniszczeni w tym mieście? Czy to możliwe, że wielu z nas wpadło w pułapkę myślenia, że Chrystus został “uderzony przez Boga i utrapiony” w Sodomie, podczas gdy Chrystus został tam ukrzyżowany duchowo?

“I ci, którzy Go przebili”. Te słowa odnoszą się nie tylko do ludzi, którzy przebili Chrystusa, gdy wisiał na krzyżu Kalwarii, ale także do tych, którzy dzisiaj przez złe mówienie i czynienie zła przebijają Go każdego dnia. Codziennie cierpi mekę ukrzyżowania. Codziennie mężczyźni i kobiety ranią Go, hańbią Go, odmawiając czynienia Jego woli. {ST, 28 styczeń 1903 par. 8}*

Ta historia jest ważna dla nas, ponieważ przedstawia przykład tego, co stanie się na koniec tysiąca lat – tak jak Sodoma i Gomora, które poniosły karę wiecznego ognia. {Jud 1,7}